FIT czy MIT #3 Dieta dr Dąbrowskiej

with Brak komentarzy
Dieta dr Dąbrowskiej

Szybki przegląd mniej lub bardziej popularnych faktów, mitów i ciekawostek ze świata fit.

Dzisiaj kolej na DIETĘ DR DĄBROWSKIEJ!

Fit czy mit

Jest uznawana za dietę „oczyszczającą”

W przypadku zdrowych osób, ciało oczyszcza się codziennie, przez większość życia. Zawdzięcza to m. in.  wątrobie, płucom i nerkom. Nie potrzebuje pomocy warzywnych „wspomagaczy”.

Po czasie nasze ciało będzie piękne i nabierze zdrowego wyglądu

Bardzo często, podczas diety, przez zbyt niską podaż tłuszczy (w szczególności Omega 3), wapnia, cynku, jodu, żelaza i witamin z grupy B, skóra traci swoją elastyczność, a włosy wypadają.

Fit czy mit

Szybkie efekty

Stosując dietę przez 6 tygodni, można zrzucić do 14 kilogramów masy ciała (większość wody, tkanki mięśniowej i niewielka ilość tkanki tłuszczowej).

Rozregulowanie metabolizmu i jego spowolnienie

Ze względu na zbyt niską podaż energii przez dłuższy czas, od 400 do 800kcal na dzień. Po zakończeniu stosowania postu następuje efekt jo-jo, jeśli nie zmieni się dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Fit czy mit

W pierwszej wersji post składał się z 10 dni głodówki, pijąc jedynie wodę. Po tym czasie dodawano do diety surówkę z marchewki.

W 1994 odbyły się pierwsze wczasy zdrowotne, organizowane przez dr Dąbrowską, w których uczestniczyło 14 osób. Obecnie w każdym turnusie bierze udział 150 uczestników.

Dąbrowska B., Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej przepisy, WAM 2017
//ewadabrowska.pl/
//przyjazny-dietetyk.pl/dieta-dr-dabrowskiej-moze-cie-rozczarowac
//viva.pl/uroda/kim-jest-ewa-dabrowska-autorka-slynnejgo-postu-zdrowotnego-dieta-dr-dabrowskiej-zasady-przepisy-skladniki-118759-r1/

Zostaw Komentarz