Skuteczny trening odchudzający – jak dobrać trening dla osoby początkującej, aby przyniósł efekty

with Brak komentarzy

Kiedy już zadbamy o naszą dietę i ujemny bilans energetyczny, pora podkręcić spalanie kalorii, wplatając trening w nasz grafik. Robimy to nie tylko, aby proces redukcji przebiegał szybciej, ale żeby kondycja naszej skóry szła odwrotnie proporcjonalnie do ubywających kilogramów. Mowa tu o jędrności i elastyczności. Istnieje mnóstwo czynników, przez które nie będziemy wyglądać o 10, czy 20 lat młodziej, ale bez dwóch zdań kondycja skóry się poprawi.

Trening odchudzający

Na samym początku należy podkreślić, że aby uzyskać efekty, nasza praca musi być regularna i długotrwała. 2 tygodnie niedoborowej diety i codziennych, wykańczających treningów nie uczyni z Ciebie Fit Modelki. Przyniesie jedynie efekt jo-jo, wykończenie fizyczne i psychiczne, oraz niesłychaną frustrację.

NAJSKUTECZNIEJSZY TRENING ODCHUDZAJĄCY – można powiedzieć, że każdy dobrze wykonany trening, jest najlepszym, jednak podzielę się z wami moimi faworytami i wskazówkami.

Trening HIIT

Trening interwałowy o wysokiej intensywności. Przeplata krótkotrwałe ćwiczenia o wysokiej intensywności z długotrwałymi o niskiej intensywności. Np. 20 sekund intensywnego ćwiczenia i 60-90 sekund ćwiczenia o niskiej intensywności. Najlepiej wykonać od 6 do 12 rund (optymalne 10).

Tabata

Trening, w którym przeplata się ćwiczenia o średniej/wysokiej intensywności z ćwiczeniami o niskiej intensywności. W zależności od poziomu zaawansowania, możemy modyfikować czas ćwiczeń. Np. 30 sekund ćwiczenia o średniej/wysokiej intensywności i 30 sekund ćwiczenia o niskiej intensywności. Dochodzimy do czasu 45 sekund pracy i 15 sekund lekkiego odpoczynku. Najlepiej wykonać 4 rundy po 4 minuty ćwiczeń. Pomiędzy minuta przerwy.

Trening cardio

Trening wytrzymałościowo-wydolnościowy. Idealny dla osób początkujących i otyłych. Marsze, następnie szybsze marsze, marszobiegi (interwały), biegi, pływanie przez około 45 minut (wliczając rozgrzewkę i cool down).

Trening siłowy TBW

Trening całego ciała. Powinien składać się z ćwiczeń angażujących wszystkie partie ciała. Powinien trwać od 45 do 75 minut. Powinniśmy zwiększać ciężar co kilka treningów, zaczynając od najmniejszego. Wykonywać od 8 ćwiczeń do 12, po 4 serie, po 10-12 powtórzeń.

Na samym początku naszej przygody z treningiem, powinniśmy wykonywać 2 do 3 treningów w tygodniu. Możemy dodatkowo wykonać trening Stretching&Mobility, aby rozciągać ciało i zwiększać zakres ruchów, co poprawi również naszą regenerację. Po 4 tygodniach możemy zwiększyć treningi do 4 tygodniowo.

Pamiętajmy, że wykonując HIIT, Tabatę, czy trening siłowy TBW musimy przeznaczyć 2-3 dni w tygodniu na regenerację. Dlatego chcąc zwiększyć ilość treningów w tygodniu, przejdźmy z TBW na trening SPLIT, czyli trening z podziałem na określone partie ciała.

Trochę dużo tego, prawda? Najlepsza droga to nie skupiać się na szczegółach – zacząć od prostych, dostosowanych do naszych możliwości aktywnościach, wszystko robić z głową, a z czasem urozmaicać treningi, korzystając z powyższych wskazówek. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Materiały:

dawidwozniakowski.pl/trening/trening-na-odchudzanie/

www.doz.pl/czytelnia/a13717-HIIT_-_najlepszy_trening_odchudzajacy

Zostaw Komentarz